Philips wprowadza monitor transportowy, oraz nową apilikację ProtocolWatch do monitorów pacjenta serii IntelliVue

www.pr.philips.pl | 02/07/2008 12:07

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG; AEX: PHI) wprowadza na rynek aplikację Philips ProtocolWatch, dostępną dla monitorów nadzoru parametrów życiowych pacjenta Philips IntelliVue, która wykorzystuje dane pochodzące z monitorowania chorego do "oceny dowodowej" stanu pacjenta i wspierania podejmowania decyzji klinicznych.

Równocześnie Philips przedstawia nowy w pełni wyposażony monitor Philips Intellivue-MP5 przeznaczony do wewnątrzszpitalnego transportu pacjentów. Monitor ten może zostać wyposażony w aplikację ProtocolWatch.

Nowa technologia wspierająca podejmowanie decyzji klinicznych przy łóżku chorego aplikacja ProtocolWatch - jest pierwszym rozwiązaniem, które umożliwia realizację specyficznych protokołów medycznych na ekranie monitora pacjenta. ProtocolWatch aktywnie wykorzystuje pomiary prowadzone przez monitor dla screeningu i opracowywania zaleceń terapeutycznych na podstawie obowiązujących wytycznych.

Nacisk na przejrzystość i wspomaganie podejmowania decyzji klinicznych
Nowa propozycja Philips jest rezultatem wysiłków mających na celu zaoferowanie klientom lepiej przetworzonych informacji klinicznych. Rozwój technologii medycznych sprawia, że lekarze są zasypywani wielką ilością nieprzetworzonych danych. Celem firmy Philips jest wykraczanie poza prosty proces gromadzenia danych i tworzenie aplikacji klinicznych, które prezentują lekarzowi bardziej przejrzysty obraz stanu pacjenta.

ProtocolWatch usprawnia proces monitorowania pacjenta w oparciu o bazujące na analizie dowodowej wytyczne kliniczne. Aplikacja ta umożliwia szpitalom wykorzystanie monitorów pacjenta do wdrażania protokołów opieki, podnosząc tym samym jej jakość i zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami.

Pomóc lekarzom w leczeniu ciężkiej posocznicy
Ciężka posocznica jest stanem, w którym odpowiedź immunologiczna organizmu na zakażenie przestaje być kontrolowana, co prowadzi do dysfunkcji narządowej i śmierci. Jest to główna przyczyna zgonów na oddziałach intensywnej opieki, niezajmujących się pacjentami wieńcowymi.

W swojej pierwszej wersji, aplikacja ProtocolWatch zawiera wytyczne kliniczne opracowane przez Surviving Sepsis Campaign (SSC) specjalnie dla platformy systemu monitorowania pacjentów Intellivue firmy Philips. Protokół SSC definiuje parametry fizjologiczne, sygnalizujące początek ciężkiej posocznicy. Ponieważ aplikacja ProtocolWatch jest wbudowana w monitor pacjenta, może korzystać z odczytów parametrów funkcji życiowych, pomagając lekarzom wykrywać przypadki tego śmiertelnego schorzenia.

Gdy jeden z parametrów stanowiących wczesny objaw posocznicy osiągnie wartość progową, zdefiniowaną w protokole SSC, na ekranie monitora pojawia się okno aplikacji ProtocolWatch. W oknie tym wyświetlane jest polecenie skontrolowania innych objawów klinicznych ciężkiej posocznicy. Jeżeli objawy te nie występują, ProtocolWatch wznawia monitorowanie w tle.

Jeżeli lekarz rozpozna u pacjenta ciężką posocznicę, ProtocolWatch uruchamia Pakiet resuscytacji sepsy, zawierający listę kontrolną czynności, których wykonanie jest zalecane przez protokół SSC Sepsis. Ponieważ w terapii posocznicy czas ma podstawowe znaczenie, ProtocolWatch wyświetla także timer. Gdy tylko Pakiet resuscytacji sepsy zostanie zrealizowany, ProtocolWatch przedstawia zalecenia SSC wchodzące w skład Pakietu terapii sepsy.

Podejmowanie decyzji w środowisku mobilnym
Monitor pacjenta Philips IntelliVue MP5 został wyposażony w pakiet aplikacji wspomagających podejmowanie decyzji, wspólny dla wszystkich monitorów rodziny IntelliVue, dostępny także w warunkach transportu pacjentów i podczas monitorowania telemetrycznego. Obejmują one szereg trendów ekranowych, które wizualnie przedstawiają historię monitorowania pacjenta w funkcji czasu.

Przykładowo, Trendy typu Horizon mogą prezentować od 30 minut do 12 godzin danych w postaci wykresu liniowego, przedstawianego względem linii bazowej, którą stanowić może wartość początkowa lub docelowa parametru. Aktualny pomiar jest przedstawiany w postaci słupka, umieszczonego względem linii bazowej, ze strzałką wskazującą ogólną tendencję zmian pomiarów z ostatnich 10 minut. Ten i inne trendy ekranowe pomagają lekarzom szybko oceniać gwałtowne zmiany stanu klinicznego pacjenta, oszczędzając bezcenny czas.

Bogaty w funkcje mimo kompaktowej budowy
Monitor Philips Intellivue-MP5 posiada funkcje znane specjalistom od intensywnej terapii z innych monitorów pacjenta serii IntelliVue, przeznaczonych na potrzeby oddziałów intensywnej terapii, lecz tym razem zaimplementowane w monitorze kompaktowym, lekkim, przystępnym cenowo, idealnym do celów transportu i opieki w zmieniających się warunkach. Jest on wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 8,4 cala, który umożliwia równoczesne wyświetlanie do czterech krzywych. Posiada możliwość korzystania z sieci przewodowej i bezprzewodowej, wytrzymałą obudowę i wiele opcji zamocowań, ułatwiających eksploatację monitora w warunkach transportowych.

Ponadto, dzięki technologii Telemetry as a Parameter (TAAP), monitor MP5 prezentuje parametry fizjologiczne pacjenta, uzyskiwane za pomocą urządzeń telemetrycznych na swoim ekranie, dzięki czemu lekarz, aby je ujrzeć, nie musi przechodzić do stacji centralnej.

Monitor MP5 łączy się z siecią kliniczną IntelliVue, która zapewnia bezpieczną, niezawodną transmisję danych między monitorami pacjentów, urządzeniami telemetrycznymi, aparaturą przyłóżkową, klinicznymi systemami informacyjnymi i stacją centralną. W przypadku pacjentów aktualnie przenoszonych pomiędzy oddziałami szpitala, monitor MP5 umożliwia lekarzom obserwującym ekrany stacji centralnej, zdalne monitorowanie parametrów, alarmów i trendów parametrów fizjologicznych pacjenta.


Galeria:

Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.