Hama - niezawodne uchwyty TV

informacja prasowa | 07/09/2015 20:09

Wśród wielu nowinek prezentowanych przez Hamę na IFA 2015 znalazły się uchwyty do telewizorów. Solidna konstrukcja, duże możliwości w zakresie regulacji to największe walory nowych produktów.

Uchwyty do telewizorów spełniają dość niewdzięczną, aczkolwiek bardzo istotną rolę. Choć znajdują się w cieniu telewizora, decydują o jego odpowiednim i bezpiecznym ulokowaniu w domowym salonie. Tak naprawdę jedynie odbiornik LCD powieszony na ścianie pozwala do końca wykorzystać swoje możliwości. Wybór odpowiedniego uchwytu powinien być przemyślany, ponieważ wpływa nie tylko na komfort oglądania telewizji czy filmu, ale również na estetykę pomieszczenia. Nowa linia uchwytów Hama została opracowana z myślą o użytkownikach poszukujących solidnych i trwałych rozwiązań. Gwarancja na uchwyty wynosi 10 lat. Produkty wykonano przy użyciu wysokiej klasy stopu cynku, wytrzymałej stali, zaś elementy plastikowe pokryto chromem. Specjalne zawiasy umożliwiają płynną regulację i ustawienie optymalnego kąta widzenia ekranu. Na stoisku Hamy można obejrzeć trzy grupy uchwytów: fix, motion oraz full motion.

Uchwyty typu fix (nieruchome), dostępne w dwóch wersjach, umożliwiają precyzyjne ustawienie telewizora z dokładnością 3o lub 6o w zależności od modelu. Pierwszy z uchwytów służy do instalacji mniejszych odbiorników o wadze 25 kg i przekątnej ekranu 19”-48”i jest zgodny ze standardem VESA 200x200, odległości między otworami montażowymi wynoszą 200 mm. Drugi z modeli pozwala na montaż odbiorników o wadze 35 kg i przekątnej 32”-65”, zgodny z VESA 400x400. Większe możliwości w zakresie regulacji zapewniają uchwyty uchylne, oferujące ustawienie kąta nachylenia +5/-15 stopni. Są one dostępne w dwóch wersjach, a ich parametry są tożsame z uchwytami fix.

Najciekawiej przedstawia się oferta w zakresie akcesoriów full motion, zawierająca cztery modele. Nieco mniejsze możliwości zapewnia uchwyt z dwoma regulowanymi ramionami, przeznaczony do współpracy z odbiornikami o wadze do 25 kg oraz przekątnej 19”-48”. Niemniej jego użytkownicy docenią możliwość obrotu o 180o czy regulację w pionie od - 15 do + 15 stopni. Uchwyt jest zgodny ze standardem VESA 200x200. Zdecydowanie największe pole manewru w zakresie ustawienia telewizora gwarantują uchwyty z trzema ramionami. Wśród nich znajdują się akcesoria do montażu mniejszych odbiorników do 25 kg i przekątnej 19”-48”, jak również większych telewizorów o maksymalnej wadze 60 kg i przekątnej 90”.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.