Pierwsza na świecie metalowa karta o nieregularnym kształcie

informacja prasowa | 28/12/2013 09:12

Perfekcyjnie wykonana, zaskakująca swoim wyglądem, klucz do świata – to tylko niektóre cechy luksusowej karty kredytowej Lion’s Banku. Pierwsza na świecie karta metalowa o nieregularnym kształcie została stworzona w Polsce.

Lion’s Bank Master Key World Elite MasterCard otwiera nowy rozdział w historii światowego rynku luksusowych kart kredytowych. Jest pierwszą na świecie kartą metalową o nieregularnym kształcie. Jest jednocześnie pierwszą w Europie kartą metalową zorientowaną pionowo w portfolio MasterCard. Jej unikalną cechą jest przy tym brak numeru na stronie wierzchniej karty.

- Naszym celem było stworzenie produktu o zaskakującym wyglądzie, łamiącego wszelkie wyobrażenia o tym, jak może prezentować się karta kredytowa – mówi Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Lion’s Banku, twórca i pomysłodawca karty, a także współautor jej koncepcji wizualnej.

Karta wykonana jest ze stopu metali: cynku, niklu i miedzi. Waży aż 25 gramów. Wyróżnia ją nowoczesny, absolutnie minimalistyczny design. Front karty wypełnia polerowany, lustrzany logotyp Lion’s Banku, rzucający refleksy świetlne. Pod nim wytłoczono imię i nazwisko posiadacza karty. Taka koncepcja, połączona z orientacją pionową karty i niezakłóconą przez 16-cyfrowy numer płaszczyzną, koncentruje uwagę każdej osoby - trzymającej ten perfekcyjnie wykonany kawałek metalu - na posiadaczu karty.

Każda karta Lion’s Bank Master Key World Elite MasterCard wytwarzana jest w Stanach Zjednoczonych, a za jej manufakturową produkcję i personalizację odpowiada mistrz w tej dziedzinie - firma Oberthur Technologies. Dopracowanie wszystkich szczegółów wizualnych i technicznych karty, mające na celu stworzenie produktu perfekcyjnego w każdym calu, zajęło partnerom uczestniczącym w tym projekcie aż 12 miesięcy. - Nie podejrzewaliśmy, że Polska może być pierwszym krajem na świecie, w którym pojawi się tak nietypowy instrument. W pierwszej chwili mieliśmy wątpliwości czy spełnienie niezwykle wygórowanych oczekiwań twórców karty będzie w ogóle możliwe. Dziś jesteśmy dumni, że udało nam się wytworzyć tak unikalny produkt – mówi Mirosław Kulpa, odpowiedzialny za rozwój rynku kart i produktów polskiego sektora bankowego w Oberthur Technologies.

Unikalny wygląd to nie jedyna cecha luksusowej karty Lion’s Banku. Jej wartością szczególną jest niezwykle bogaty program przywilejów dla posiadacza. - Pojawienie się karty World Elite MasterCard w ofercie Lion’s Banku to dla nas zaszczyt i uznanie. To o wiele więcej niż zwykła karta, to spersonalizowany zestaw usług finansowych świadczonych dla najbardziej wymagających klientów.– przyznaje Bartosz Ciołkowski, dyrektor sprzedaży MasterCard Europe SPRL, oddział w Polsce. Zamierzeniem twórców karty było uczynienie z niej klucza do świata przywilejów - karty „otwierającej wszystkie drzwi”. Wizualnym odzwierciedleniem tej koncepcji jest pionowa orientacja karty.

Ubezpieczenia powiązane z kartą, możliwość uczestniczenia w programie lojalnościowym MasterCard Rewards z dopasowanym do najbardziej wymagającego klienta katalogiem nagród, dostęp do usług takich jak Priority Pass i MasterCard Privileges to tylko wybrane udogodnienia dla użytkownika tej wyjątkowej karty. Na szczególną uwagę zasługuje dostęp do międzynarodowego concierge Quintessentially Lifestyle, oferującego najwyższej jakości serwis 24 godziny na dobę. Wśród najbardziej niekonwencjonalnych zamówień klubowiczów, zrealizowanych przez Quintessentially Lifestyle wymienić można zaaranżowanie kolacji z Dalajlmą, zorganizowanie wspinaczki na operę w Sydney i oglądanie z tej perspektywy noworocznego pokazu sztucznych ogni, zaaranżowanie romantycznej kolacji na szczycie lodowca w Nowej Zelandii, przygotowanie wyprawy na Biegun Północny na oglądanie zorzy polarnej czy stworzenie jaskini Batmana w domu klienta, włącznie z sekretnym przejściem.

Specjalne przywileje dla posiadacza karty przygotowała też Grupa Idea Banku, do której należy Lion’s Bank. Można wśród nich wymienić niezwykle atrakcyjne warunki korzystania z produktów grupy oferowanych osobom prowadzącym własną firmę - usług leasingowych, faktoringowych czy księgowych. Szczególnym przywilejem może być na przykład dostarczenie nowo zakupionego, zatankowanego samochodu we wskazane miejsce w Polsce lub sfinansowanie zakupu indywidualnych tablic rejestracyjnych.

Karta Master Key World Elite MasterCard została stworzona z myślą o najbardziej prestiżowych klientach Lion’s Banku. Decyzje o jej przyznaniu wydawane są na podstawie indywidulanych kryteriów. Kartę wyróżnia na rynku m.in. najdłuższy okres bezodsetkowy zarówno dla transakcji bezgotówkowych, jak i wypłat gotówki oraz możliwość wyboru dowolnego dnia spłaty. Jej cechą szczególną jest też brak górnego limitu zadłużenia.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.