Firma BenQ zaprezentowała odświeżoną serię MX76x projektorów przeznaczonych dla małych firm, odbiorców indywidualnych oraz sektora edukacyjnego. Pierwsze modele tej serii to: MX760 i MX761. Wykorzystują one technologię DLP, mają podstawową rozdzielczość XGA - 1024x768 oraz kontrast na poziomie 5300:1. Modele różnią się od siebie poziomem jasności, i tak jasność obrazu wynosi odpowiednio 3700 ANSI lumenów dla MX760 oraz 4200 ANSI lumenów dla MX761.
Cechą wyróżniającą te projektory jest duży - 1,6 krotny - zoom optyczny, który pozwala osiągnąć obraz o przekątnej 60" w wyjątkowo szerokim zakresie odległości od ekranu: od 1,70 do 2,72 m. Obydwa projektory mogą wyświetlać obraz o przekątnej od 18 (45cm) do 300 (750cm).
Wygodę projekcji w rożnych warunkach zwiększa funkcja ręcznego, pionowego przesunięcia obiektywu (Lens Shift) w zakresie 20°. Umożliwia ona korekcję geometrii obrazu bez najmniejszej nawet utraty jakości obrazu.
BenQ MX760 / MX761, jest również cichy, co jest niezbędne w przypadku prezentacji w małych salach konferencyjnych i pomieszczeniach projektory generują szumy własne na poziomie: 35dB (tryb normalny) i 30dB (tryb ekonomiczny). Wiele portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe: PC: analog RGB: D-sub, LAN, USB, A/V: HDMI V1.3 x 1, S-Video, kompozyt video: RCA x 1, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R : RCA x 2. Porty wyjściowe: PC: D-sub, Audio Out, głośnik 2x10W.
Choć zaprojektowane dla odbiorcy biznesowego, modele te posiada wbudowane zaawansowane rozwiązania dla szkół i uczelni. Jednym z nich jest funkcja wyświetlania pomocniczych linii na tablicy: do kaligrafii, pięciolinii, tabeli lub prostokątnego układu współrzędnych, co znakomicie ułatwia pracę nauczyciela.
Wbudowane gniazdo mikrofonu w połączeniu z dwoma głośnikami 10W czyni projektor niezależnym multimedialnym centrum do zajęć lekcyjnych czy seminaryjnych.
Funkcja koloru ekranu umożliwia - za naciśnięciem klawisza uzyskanie prawidłowych barw obrazu na ekranie, który nie jest biały a np. żółty, niebieski, zielony.
Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (tzw. transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania dodatkowego zewnętrznego modułu. Funkcja ta jest przydatna do nauki języka obcego lub w innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu.
Wiele opcji wyświetlania
Projektory BenQ MX760 / MX761 oferują wiele opcji wyświetlania obrazu:
USB Display wbudowany plug-and-play USB reader daje możliwość projekcji bez podłączenia projektora do komputera bezpośrednio z nośnika - pamięci USB (pendrive, dysk USB).
LAN Display umożliwia dostarczanie sygnału wizyjnego do projektora za pośrednictwem sieci LAN. Możliwe jest wówczas jednoczesne wyświetlanie z jednego projektora i na jednym ekranie do czterech obrazów z różnych źródeł.
WiFi wykorzystanie dodatkowego modułu bezprzewodowej sieci podłączanego do gniazda USB umożliwia bezprzewodową transmisję sygnału wizyjnego a komputera do projektora, co znacznie ułatwia pracę.
3D i zarządzanie przez LAN
Obydwa modele są 3D ready czyli gotowe do wyświetlania trójwymiarowych obrazów.
Crestron RoomView LAN to system monitoringu i zdalnego sterowania projektorami poprzez sieć LAN. Z poziomu pojedynczej stacji, użytkownicy będą w stanie kontrolować indywidualnie lub jako grupę, działanie lub status wszystkich podłączonych do sieci projektorów BenQ w zakresie: obecności, stanu zasilania oraz zdalnego ustawiania parametrów obrazu.
Pyłoszczelny układ optyczny
Szczelnie zamknięty cały tor optyczny projektorów pozwolił na eliminacje konieczności okresowej wymiany filtrów upraszcza to eksploatację i obniża koszty utrzymania projektora
System ochrony lampy wydłuża jeż żywotność przez zarządzanie temperaturą żarówki. Standardowo czas pracy lampy to 2000 godzin (tryb Normal) oraz 3000 godzin (tryb ekonomiczny).