Wnętrza w stylu shabby chic – stylizowane podłogi drewniane marki Wicanders

inforamcja prasowa | 24/06/2014 10:06

Klasyka w nowatorskim wydaniu – tak najprościej można opisać shabby chic. Osią projektów utrzymanych w tym stylu jest zestawienie nowoczesnych dodatków z materiałami, na których czas odcisnął widoczne piętno. Doskonale w tę koncepcję wpisują się podłogi drewniane z kolekcji Victoria marki Wicanders. Ich stylizowana faktura oraz naturalny wdzięk sprawią, że mieszkanie, w którym króluje „stary szyk” zyska świeży, niezwykle modny wyraz.

Nowy – porządek starych rzeczy

Styl shabby chic to umiejętne łączenie przeszłości z teraźniejszością. Ten niecodzienny miraż koncepcji mimo pozornych sprzeczności ma swój ład i przejrzystość. Kluczową rolę w projekcie odgrywają nie tylko zabytkowe lub postarzane meble, ale też podłogi, które nadają pomieszczeniom określony charakter. Jaki? – Przytulny, ale minimalistyczny? – Elegancki i wysublimowany czy może… Dzięki dostępnym w kolekcji Victoria marki Wicanders, aż 6 modelom paneli możemy na wiele sposobów uwypuklić urodę domowego wnętrza.

W aranżacji niezwykle ważna jest dbałość o szczegóły. Podłogi drewniane marki Wicanders w pełni przekonują o swoim szlachetnym rodowodzie. Faktura paneli doskonale imituje naturalne, wieloletnie drewno. Precyzyjnie wyselekcjonowane i poddane ręcznej obróbce deski dębowe mają widoczne sęki, nierówności i przetarcia wyczuwalne przy dotyku ich powierzchni. Stylizowana podłoga prezentuje się efektownie, a przy tym niezwykle autentycznie.  Przemawia za tym również charakterystyczna dla stylu shabby chic kolorystyka, w jakiej utrzymane są panele. Znajdziemy tu zarówno pastelowe, jak i przetykane złotą nutą odcienie, subtelne, chłodne biele i szarości, a także melanże czerni, brązu i grafitu. Naturalny i wdzięczny wystrój będzie zasługą paneli Victoria Ivory lub Victoria Sand. Charakterystyczne dla tych paneli jasne drewno, widoczne słoje i subtelne nasycenie barw ujmuje świeżością oraz stwarza szerokie pole do dobrania mocniejszych w wyrazie dodatków. W nutę ciepłego brązu wpada model Victoria Copper. Bardziej stonowaną wersję tego wariantu paneli stanowią Victoria Grafite oraz Victoria Steel, gdzie szarość i biel równoważy ciemny czekoladowy brąz.

Najbardziej kontrastowym modelem jest elegancki Victoria Coal, w którym intensywna czerń przełamana grafitem doskonale uwypukla strukturę materiału.

Funkcja zgodna z wiekiem

W urzeczywistnieniu efektownych projektów równie duże znaczenie co uroda, ma trwałość użytych materiałów. Podłogi drewniane z kolekcji Victoria marki Wicanders nie zawiodą projektantów również i w tym względzie.  Wzięte pod „lupę” pokazują jak wiele mają do zaoferowania.

Podłogi drewniane mają charakterystyczną strukturę, składającą się z trzech warstw litego drewna. Pierwsza z nich wykonana jest z drzewa topoli o grubości 2 mm. Zapewnia ona stabilizację i usztywnienie całej konstrukcji deski. Kolejną jest warstwa nośna o grubości 8 mm, w której poprzeczne ułożenie listew gwarantuje elastyczność i stabilność podłogi. Ostatnim elementem jest warstwa dekoracyjna wykonana z drewna dębowego o grubości od 3,5 do 4 mm, która w zależności od modelu paneli może być pokryta aż 7 warstwami lakieru lub 2 warstwami oleju, z których każda utwardzona jest promieniami UV.  Tak precyzyjny proces produkcji sprawia, że podłoga zyskuje dodatkowe zabezpieczenie, zapobiegające powstawaniu zadrapań i uszkodzeń. Warto zaznaczyć, że deski dostępne są w dużych formatach o ponad standardowej szerokości i długości. Realizacja nawet niestandardowych projektów nie będzie więc problemem.

Zastosowanie podłóg drewnianych marki Wicanders warto rozważyć również ze względu na wygodę montażu. Bezklejowy system pozwala ułożyć panele sprawnie i bez konieczności użycia specjalistycznych substancji mocujących. Dodatkowym atutem jest fakt, że podłogi Wicanders korzystnie wpływają na mikroklimat w pomieszczeniu. Wprowadzają i zatrzymują wewnątrz ciepło, absorbują wilgoć i oddają ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche.  Ponadto podłogi drewniane marki Wicanders jonizują powietrze, dzięki czemu nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu.

Styl shabby chic pojawił się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Zgodnie z ideą tej koncepcji aranżacyjnej upływający czas nie zdewaluował, a jedynie zwiększył jego popularność. Wcielając w życie ten ponadczasowy, a przy tym szykowany wystrój wnętrza, zacznijmy od zaprojektowania dobrych podstaw, bez wątpienia podłoga jest jedną z nich.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.