Nowy cyfrowy projektor kinowy NEC NC900C z certyfikatem zgodności ze standardem DCI

NEC | 28/01/2013 12:01

NC900C, najmniejszy cyfrowy projektor kinowy w portfolio NEC Display Solutions, przeszedł test zgodności Compliance Test Plan (CTP) Ver 1.1 ze specyfikacją DCI Digital Cinema System Specification (DCSS), co oznacza, że całkowicie spełnia wymagania kinowego standardu DCI.

Certyfikat DCI przyznany projektorowi NC900C potwierdza zachowanie standardów jakościowych i zgodności wymaganej w cyfrowej kinematografii. NC900C posiada zintegrowany serwer Integrated Media Server (IMS) z nośnikiem danych o pojemności 2TB, dzięki czemu oferuje wszystko, co jest wymagane do niewielkiego kina cyfrowego. Sprawia to, że projektor jest idealny do małych sal kinowych, domów sztuki i kin objazdowych, jak również sal kinowych na uczelniach i w budynkach użyteczności publicznej oraz do wykorzystania w postprodukcji.

Kompaktowy projektor NC900C zamiast standardowych lamp ksenonowych wykorzystuje lampy NSH, dzięki czemu nie wymaga profesjonalnego systemu wentylacji zewnętrznej, wysokich nakładów na elektryczność, ani specjalistycznej konserwacji lampy. Ta nowa technologia zużywa do 50% energii elektrycznej mniej w porównaniu z projektorem wyposażonym w równoważną lampę ksenonową. NC900C jest pierwszym cyfrowym projektorem kinowym na rynku z systemem dual easy-lamp, dzięki czemu zapewnia dodatkową niezawodność, eliminując praktycznie całkowicie możliwość przerwy w czasie projekcji. Ponadto umożliwia prostą wymianę lampy i łatwy transport.

NC900C jest pierwszym projektorem, wyposażonym w układ S2K firmy Texas Instruments, dzięki czemu może wyświetlać obraz zgodny ze specyfikacją DCI na ekranie o szerokości do 9,5 m i o współczynniku odbicia światła 1.8 Gain. Gwarantuje to doskonałą wydajność w niewielkich pomieszczeniach i zapewnia dodatkową swobodę użytkowania dzięki obsłudze 3D i HFR.

Digital Cinema Initiative (DCI) ustanawia standardy dla cyfrowych projektorów kinowych i gwarantuje użytkownikom, że NEC NC900C zapewni jakość i wydajność, jakiej oczekują widzowie powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager for Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe.

Lampy ksenonowe były standardem w projektorach kinowych przez długi czas. NC900C przełamuje tę tradycję, ale nadal zapewnia wysoką jakość i wydajność przy dużo niższym zużyciu energii. W połączeniu z innowacyjnym układem S2K sprawia to, że koszt użytkowania NC900C jest niewiarygodnie niski.

Research Institute for Digital Media and Content na Uniwersytecie Keio, autoryzowane laboratorium DCI, z powodzeniem zakończył procedurę testową DCI CTP V. 1.1 projektora NC900C, włącznie z testem przetwarzania obrazu.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.