Dyski WD RE SAS i WD RE SATA 4 TB

WD | 27/09/2012 15:09

WD zaprezentowało dyski twarde WD RE z interfejsami SAS i SATA, wyróżniające się największą pojemnością na rynku, bo sięgającą aż 4 TB. Nowe dyski są już dostępne w sprzedaży, w pojemnościach: 1 TB, 2 TB, 3 TB i 4 TB z interfejsem SAS oraz 2 TB, 3 TB i 4 TB w wersjach z SATA. Wszystkie urządzenia stanowią mocne połączenie cech dysku klasy korporacyjnej z największą możliwą pojemnością, dzięki czemu spełnią one zarówno rosnące wymagania zarówno tradycyjnych środowisk biznesowych o znaczeniu krytycznym, jak i sprawdzą się doskonale w systemach chmurowych i wysoce skalowalnych systemach obliczeniowych, w których liczy się wysoka wydajność oraz pojemność.
Nowe dyski WD RE SAS i WD RE SATA wyróżniają się następującymi funkcjami:
Dwa interfejsy pracujące w trybie full duplex : idealne do zastosowań o znaczeniu krytycznym w przedsiębiorstwach.
1,4 miliona MTBF / 1,2 miliona MTBF (średniego czasu bezawaryjnej pracy) odpowiednio dla WD RE SAS i WD RE SATA: doskonała niezawodność przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, nawet przy ciągłym obciążeniu roboczym.
Przyjazne dla środowiska: urządzenia są zgodne ze standardem RoHS i zostały wyprodukowane z minimalną ilością halogenów.
Technologia odsuwania głowicy NoTouch : głowice nagrywające nigdy nie dotykają nośników dysku, dzięki czemu zużycie głowic i nośników zostało znacznie obniżone, a dysk jest lepiej chroniony podczas transportu.
Dwuetapowy rozruch głowicy (ang. DSA - Dual Stage Actuation) i technologia RAFF (Rotary Acceleration Feed Forward): rozwiązania, dzięki którym dyski osiągają najlepszą wydajność w swojej klasie, mimo montażu w wibrujących obudowach wielodyskowych.
Najwyższa pojemność: idealne do zastosowań wymagających jak największej pojemności: skalowalnych systemów, rozwiązań chmurowych, macierzy RAID i serwerów NAS; możliwość stworzenia serwera pamięci masowej o ogromnej pojemności 2,4 PB (złożonego z 10 modułów dyskowych w obudowach 4U, po 60 dysków każdy).
Największa niezawodność: 5 talerzy, 800 GB danych na każdym talerzu, interfejs SAS, przepustowość sięgająca 6 Gb/s w pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.